تاریخچه بازی های رومیزی قسمت اول

تاریخچه کامل بازی های رومیزی (تخته ای)

بازی سلطنتی اور 2600 قبل از میلاد

در چند سال گذشته بازی های رومیزی رشد عظیمی داشته تا جایی‌که در سال 2012 روزنامه گاردین . به آن لقب” عصر طلایی بازی‌های تخته‌ای” را داده‌است. با توجه به اینکه بازی های رومیزی سال به سال رشد 40 داشته اند،در رده ضربه آغازین سرمایه‌گذاری پروژه‌ها قرار گرفته است. تمایل به جوانه زدن تا جایی که به عنوان الهام بخش Wil Wheaton و Felicia Day برای شروع یک سری محبوب یوتیوب، به نام جدول بالا است پیش رفته است. این مجموعه افراد مشهور اینترنتی را در مقابل یکدیگر قرار می دهد و چند صد هزار بازدید در هر ویدیو را در اختیار دارد. بنابراین، چطور چنین چیزهای عجیب و غریب محبوب شد؟ از کجا شروع کرد؟

اولین بازی تخته‌ای- 5000سال قبل از میلاد

اکثر مردم نمیدانند که بازی های رومیزی در واقع ما قبل از تاریخ است، به این معنی که قبل از اینکه ما زبان نوشتار را بدانیم بازی های تخته‌ای را داشته‌ایم. بنابراین، اولین بازی چیست؟ .. تاس! قطعه ای که در بسیاری از بازی های تخته‌ای امروزه ضروری است، اساس قدیمی ترین بازی های بشریت بود. یک سری از 49 سنگ کوچک حک شده در نقاشی 5،000 ساله باسور هویوک در جنوب شرقی ترکیه یافت شد. این اولین قدمهای بازی است که تا به حال یافت شده است. قطعات مشابه در سوریه و عراق یافت شده و به نظر می رسد که به بازی های رومیزی که از هلال بارور در خاور میانه می آیند اشاره دارد. هلال از مناطق اطراف نیل، تیرس و رودخانه فرات در خاورمیانه تشکیل شده است. همان منطقه که پاپیروس، مشروب و طعم دهنده ها و تقویم ها را اختراع کرد، که در هنگام برنامه ریزی شب بازی شما لازم است!

سایر بازی های ابتدایی تاسی با نقاشی یک طرفه از چوبهای صاف ایجاد شده است. این میله ها به صورت یکنواخت می چرخند و از طرف نقاط رنگی نشان می‌دهد، “نوبت” شماست. تاس بین النهرین از مواد متنوع ساخته شده است، از جمله استخوان های گردن، چوب، سنگ های رنگ شده و پوسته های لاک پشت.

 

تاس چهار طرفه و تاس میله‌ای بین النهرین

تاس کاسه قوچ 5-3 قرن قبل از مسیح یونان / تراکیه

در نهایت تاس ها از مواد متنوعی از جمله برنج، مس، شیشه، عاج و سنگ مرمر ساخته شده اند. تاس از دوران رومی به نظر می رسد بسیار شبیه به تاس شش است که ما امروز استفاده می شود. همچنین تاس با گوشه های برش (همانطور که در تصویر بالا دیده می شود) وجود دارد، و امکانات بیشتری را ارائه می دهد. آنها مشابه تعداد زیادی تاس برای بازی D & D و دیگر بازی های نقش آفرینی هستند.

بازی های روی میز تبدیل به یک سرگرمی سلطنتی شده است

(3100 پیش از میلاد)

بازی های رومیزی در میان فرعون ها در مصر باستان محبوب شدند. ابتدا، بازی سنت. این بازی در دفینه های پیشین و اولین سلسله یافت شده است. Senet در چند تصویر از مقبره های مصر باستان برجسته شده است در زمان پادشاهی جدید در مصر (1077-1550 قبل از میلاد مسیح)، تبدیل به نوعی طلسم برای سفر مرگ شده بود.

مصری های باستان به شدت به مفهوم “سرنوشت”معتقد بودند. تصور می شود که عنصر شانس در بازی Senet به شدت به این مفهوم مرتبط است. اعتقاد بر این بود که بازیکن موفق تحت حفاظت خدایان اصلی پانتئون ملی بوده: را، تثه، و گاهی اوزیریس. درنتیجه، سنت اغلب در کنار دیگر اجناس مفید درطول سفر خطرناک پس از زندگی قرار می گیرد.به این بازی حتی در فصل هفدهم کتاب مرده ها نیز اشاره شده است. تا جایی که گیم پلی بازی می شود، بحث هایی وجود دارد. هیئت مدیره سنت خود یک شبکه از 30 مربع است که در سه ردیف از ده قرار دارد. دو مجموعه از پیادها وجود دارد (حداقل پنج نفر از هر کدام و در بعضی مجموعه ها بیشتر و همچنین بازی های کوتاه تر ،کمتر).

مورخان حدس هایی درباره قوانین واقعی بازی Senet،زده اند ; که توسط شرکت های مختلف برای فروش امروز پذیرفته شده است

بازی‌های تخته‌ای به مذهب گره خورده اند

(3000 سال قبل از میلاد)

با رشد محبوب بازی های رومیزی در میان خانواده سلطنتی، به سرعت توسط طبقه کارگر به تصویب رسید. یکی از این بازی ها Mehen است. در حالی که هرگز یک مجموعه کامل از قوانین در مورد نحوه بازی کردن بازی پیدا نشد، ، ما می دانیم بازی نشان دهنده خدای مین است. فرقه خورشید، خدای مین را به عنوان یک گرگ عظیم معرفی کرد که خورشید خداوند را در حلقه هایش پیچیده بود (هیئت مدیره بازی خود این را تقلید می کند).

در برخی مواقع، شاید حتی قبل از پادشاهی، بازی و خداوند در هم آمیخته بودند. این به جای آن تبدیل به مترادف با خدایان ابلیس در متون و تفکر شد. تیم کاملدل، مورخ مصری باستان، معتقد بود که (با شواهد موجود) این که آیا این خدا بازی یا اسطوره های موجود، الهام گرفته شده است یا پیش از این از اساطیر بوده است.

یک بازی شیر بازی از Mehen

در حالی که هیچ قاعده ای برای Mehen کشف نشده است، یک بازی مشابه عربی، که به عنوان بازی Hyena شناخته می شود، چند ویژگی را به اشتراک می گذارد. از این رو، بازی که در هر بازیکن با شش تیله و یک شیر آغاز می شود. Hyena مورد استفاده قرار می گیرد، سازگار با بازی Mehen است. تاس چوبی همانطور که در بالا نشان داده شده است حرکت را تعیین می‌کند. بازیکنان در دم، در امتداد لبه بیرونی ، شروع به حرکت می کنند و به سمت مرکز جایی که سر مار قرار دارد حرکت می کنند. بازیکنان با تکه های سنگ مرمر خود به مرکز می روند. هنگامی که سنگ مرمر به مرکز می رسد، حرکت به عقب می رود و بازیکنان به سمت شروع دوباره حرکت می کنند. قطعه شیر سپس بازی می شود. این قطعه غارتگر برای ضبط (خوردن) قطعه سنگ مرمر حریف مورد استفاده قرار می گیرد.

نخستین شواهد بنیادین طولانیترین بازی در حال اجرا

(2650 پیش از میلاد)

بسیاری از مردم فکر می کنند که تخته نرد است که بیش از تمام بازی های رومیزی طولانی تر بازی شده، اما در واقع بازی سلطنتی اور است. ین بازی به مدت طولانی از بین رفته و 2000 سال پیش تخته نرد جایگزین آن شد. با این حال، علاقه مندان بازی ایروینگ فینکل، قوانین بازی را بریک قرص سنگی باستانی کشف کردند.

او پس از آن یک عکس شگفت انگیز از بازی تخته‌ای یکسان از هند مدرن را شناسایی کرد. . به زودی پس از آن، فیکن با یک معلم مدرسه بازنشسته دیدار کرد که بازی مشابه را مانند یک بچه انجام داده بود.. این باعث می شود که بازی سلطنتی اور بازی ای که در طول تاریخ بیش از هر بازی دیگری بازی شده است. بازی نام خود را از بنیانگذاران خود در خاندان سلطنتی اور در عراق می گیرد. همچنین یک مجموعه موجود در آرامگاه فرعون تتانکانامون پیدا شد. بازی سلطنتی یور با دو مجموعه، یک سیاه و سفید و از هفت مارکر و سه تاس چهار ضلعی (4 وجهی) انجام شد.

شواهد اولیه تخته نرد

(2000 قبل از میلاد)

Ludus duodecim scriptorum یک بازی تخته‌ای محبوب در زمان امپراتوری روم بود. این نام به عنوان “بازی دوازده نشان” ترجمه می شود، که به احتمال زیاد به سه ردیف از 12 نشانه بر روی تابلوهای موجود اشاره می شود. به نظر می رسد که جدول بازی، یک نسل از این بازی است، و هر دو شبیه به تخته نرد مدرن هستند.

XII بازی تخته‌ای ا سکریپتا در موزه شهر افسس

قدیمی ترین بازی با قوانین شناخته شده تقریبا یکسان با تخته نرد آن را به عنوان یک صفحه با همان 24 جایگاه، 12 تا در هر طرف توصیف کرد. همانند امروز هر بازیکن دارای 15 چکر بوده و از تاس های شش وجهی مکعبی استفاده می کرد.هدف طرفین از بازی این است که مهره های طرف مقابل از صفحه حذف شود.

تنها تفاوت های با تخته نرد مدرن، استفاده از یک مرگ اضافی (سه و نه دو) و شروع همه قطعات صفحه بود. در عوض آنها وارد همان شیوه ای می شوند که قطعه ها در نوار وارد تخته نردی مدرن می شوند.

محبوبیت تخته نرد در اواسط دهه 1960 به شدت افزایش یافت، که تا حدودی ناشی از کاریزمای پرنس الکسیس اوبولنسکی بود که به عنوان پدر تخته مدرن معروف شناخته شد. او انجمن بین المللی تخته نرد را تأسیس کرد که مجموعه ای از قوانین رسمی را منتشر کرد. او همچنین باشگاه جهانی تخته نرد منهتن را تاسیس کرد که سیستم مسابقات تخته نرد را در سال 1963 طراحی کرد. او بعدا در مارس سال 1964 اولین مسابقات بین المللی تخته نرد را سازماندهی کرد که افراد سلطنتی، مشهور و مطبوعات را جذب کرد.

این بازی یک مد زودگذر بزرگ بود و در محوطه دانشگاه، در دیسکو و در کلوپ های کشور انجام می شد. افراد جوان و پیر در سراسر کشور تخته و مهره های خود را استفاده کردند. شرکت های خودرو سازی، سیگار، مشروبات الکلی شروع به حمایت از مسابقات کردند و هیو هفنر در عمارت پلی بوی محافل تخته نرد برگزارکرد. باشگاه های تخته نرد شکل گرفت و مسابقات برگزار شد که در نتیجه مسابقات قهرمانی جهان شکل گرفت که در لاس وگاس در سال 1967 آغاز شد.

اخیرا، در سال 2009، فدراسیون تخته نرد ایالات متحده (USBGF) برای دوباره محبوب سازی این بازی در ایالات متحده برگزار شد. اعضای هیئت مدیره و کمیته شامل بسیاری از بازیکنان برتر، مدیران مسابقات و نویسندگان انجمن تخته نرد جهانی می شوند.

 

قسمت دوم تاریخچه بازی های رومیزی

ادامه مطلب